Подорожуючи по Іспанії, неможливо пропустити красуню Валенсію. Вона менш метушлива, ніж Барселона і Мадрид, не така пекуча та гаряча, як Севілья і Кордова, а бонусом є ласкаве море, пляжі з білим піском і свіжим бризом. До того ж розваг для активного мандрівника в Валенсії маса. Можна не поспішаючи побродити по вулицях старого міста, зайти в знаменитий Кафедральний собор і побачити Святий Грааль - чашу, з якої пив Ісус на таємній вечері, помилуватися химерними фасадами Шовкової біржі і відвідати центральний ринок Mercado Central.
![2.jpg](https://img.ukr.bio/data/articles/img/11365/2.jpg)
![1.jpg](https://img.ukr.bio/data/articles/img/11365/1.jpg)
Скуштувавши місцевих делікатесів на ринку, варто відправитися в незвичайний парк (Jardi de Turia), який розташований в старому руслі річки Турія, і захопитися сучасною архітектурою Міста наук і мистецтв (Ciudad de Las Artes y Las Ciencias).
Валенсія дуже щедра і любить гостей, а для любителів рослин і ландшафтного дизайну це просто рай! Ботанічний сад і масштабні міські парки Cabecera і Jardines de Real, без сумніву, заслуговують на увагу ...
Але сьогодні мені хочеться розповісти не про них, а про вишуканий, тихий парк, маленької перлині Валенсії - сад Монфорте.
![5.jpg](https://img.ukr.bio/data/articles/img/11365/5.jpg)
Сад Монфорте (Jardín de Monforte) - оазис спокою і тиші в самому серці динамічною Валенсії. Цей невеликий парк площею 12000 кв. м - справжній зелений рай. Місцеві жителі люблять приходити сюди, щоб відпочити від натовпів туристів, почитати хорошу книгу або сховатися в густій тіні від спекотного іспанського сонця.
Як і будь-яку родзинку, Jardín de Monforte треба пошукати! Він сховався в хитросплетінні валенсийских вуличок за високим 3-метровим кам'яним парканом.
Корисне!
Випадково сад Монфорте знайти практично неможливо. Ви повинні точно знати не тільки, куди йти, але і де знаходиться вхід. Він розташований в центрі міста, поруч з великим міським парком Jardines de Real. Ми йшли по GPS, що і вам раджу зробити. Адреса саду Монфорте: Carrer de Montfort, 1, 46010 València. Якщо ви приїхали на машині, то знайте, що тут є спеціальна підземна парковка для відвідувачів. Сади Монфорте відкриті для відвідувачів у сезон з 10.30 до 20.00, взимку - до 18.00.
Трохи історії.
Jardín de Monforte - це яскравий приклад типового середземноморського саду . У його рисах явно простежується неокласицизм. Про це говорить велика кількість мармурових статуй, які його прикрашають, безліч ставків і фонтанів, цікаві архітектурні деталі і павільйони - це справжній художній парк .
![7.jpg](https://img.ukr.bio/data/articles/img/11365/7.jpg)
Спочатку сад був розташований поза стінами міста і належав барону ВІЛ Льяурі. У 1849 році барон продав його маркізу де Сан Хосе, який вирішив провести повну реконструкцію паркової зони. Для цього маркіз запросив архітектора Мон Лоен Естельеса. Саме він створив нове планування саду і побудував на його території павільйон для відпочинку, схожий на маленький палац. Після смерті маркіза палац і сад перейшов до подружжю Монфорте. Від імені яких сад і бере свою нинішню назву. 100 років по тому, в 1972 році, парк став власністю мерії і був відкритий для відвідувачів.
Цікаве!
Якщо подивитися на план, то видно, що Jardín de Monforte складається з трьох зон:
Перша - це французький формальний сад з чіткою структурою живоплотів, що обрамляють квітники з жоржинами, хризантемами і гвоздиками, з зеленими коридорами з бугенвіллії і великим розарієм.
Друга зона , яка в даний час стала набагато менше за площею, - це фруктовий сад.
Третя зона - англійська - романтичний парк з справжніми ботанічними цінностями: древніми Гінкго білоба, плакучими кипарисами, шикарними магноліями Суланжа і гігантськими фікусами.
![8.jpg](https://img.ukr.bio/data/articles/img/11365/8.jpg)
В даний час сад Монфорте має два входи. Головний вхід розташований з боку павільйону відпочинку Монфорте. Він відкритий тільки для особливих випадків - весіль і різних урочистостей. Звичайні відвідувачі входять через бічну хвіртку. Саме так ми і потрапили на територію саду.
Отже, проходимо в невеликий внутрішній дворик, де нас зустрічають симпатичні леви з білого каменю. Вони були виготовлені для будівлі конгресу депутатів Мадрида в 1859 році, але так ніколи і не зайняли там свого місця. Для іспанської столиці створили їх бронзові копії, а оригінальні статуї ось уже майже 200 років вартують вхід в сад Монфорте.
![9.jpg](https://img.ukr.bio/data/articles/img/11365/9.jpg)
Від воріт з левами ми потрапляємо в обширний формальний сад . У його центрі розташований великий фонтан з фігурами німф Дафни і Хлої .
Навколо центрального фонтану в обрамленні стрижених огорож і зелених композицій розташовані чотири жіночі фігури на п'єдесталі, що представляють чотири континенти: Америку, Азію, Європу та Африку. Це місце - фаворит фотосесій в саду Монфорте.
Мені дуже сподобалася ця частина саду. Вона нагадує знамениті французькі геометричні сади, але при цьому стрижка чагарників незвичайна: висота їх знижується до центру. Цей прийом дає можливість підкреслити і виділити скульптури, як візуальні центри композиції.
Високі огорожі з тиса і кипарисовика поділяють парк на окремі зелені кімнати. Арки і перголи - своєрідні зелені двері - тягнуть пройти далі і подивитися, як зміниться картина саду.
Пройшовши крізь зелений коридор з величезних тисів, потрапляємо в розарій - наступну «кімнату» формального саду . На жаль, початок жовтня не самий декоративний період для троянд. Вони вже відцвітають, але я впевнена, що навесні розарій радує гостей пишністю цвітіння і ніжними пахощами. Варто це побачити!
![10.jpg](https://img.ukr.bio/data/articles/img/11365/10.jpg)
У чарівному саду Монфорте гостей обволікає спокій і затишок. Тут дуже мило: з заростей дерев і чагарників чуються трелі птахів, доноситься пахощі квітів, від фонтанів віє прохолодою. Всі композиційні елементи добре продумані і налаштовують на відпочинок: великий ставок і оригінальні фонтани і скульптури, великі зелені коридори і ефектні арки, повиті бугенвіллій.
Пройшовши вглиб саду, ми потрапляємо в англійський парк . Ось де краса і достаток екзотичних рослин! Ефектні старі сосни, стародавні магнолії і гігантські фікуси вражають уяву.
Екзотичні дерева відображаються в кристалічній гладі спокійної води Великого ставу .
Тут спека практично не відчувається. Прекрасне місце для відпочинку!
![24.jpg](https://img.ukr.bio/data/articles/img/11365/24.jpg)
Цікаво було побачити густі зарості монстери недалеко від Великого ставу. Такий собі місцевий лопух!
Звивисті доріжки, підкреслені хвилями стрижених огорож, надають цій частині саду романтичний образ.
Приємно посидіти тут, помріяти в прохолодній тіні і помилуватися квітучими екзотичними чагарниками.
![26.jpg](https://img.ukr.bio/data/articles/img/11365/26.jpg)
Звивиста доріжка приводить нас до затишного куточка саду з невеликим фонтаном в центрі. Тут часто проходять фотосесії і зйомки урочистих подій.
А попереду нас чекають ворота, прикрашені скульптурами двох драконів або грифонів. Це вхід в невеликий сад Глорієтою-де-лос-Аркос - один з міні-садків, розташованих навколо павільйону Монфорте.
По обидва боки від сходів - скульптурні композиції з фонтанами: діти з дельфінами і діти з раковиною.
![30.jpg](https://img.ukr.bio/data/articles/img/11365/30.jpg)
Дуже миле місце, саме воно проводжало нас. Йти зовсім не хотілося, адже сад Монфорте володіє такою привабливістю і магнетизмом, що хотілося залишитися в ньому довше.
![35.jpg](https://img.ukr.bio/data/articles/img/11365/35.jpg)
Недарма цей парк вважається одним з найкрасивіших і, безумовно, самим тихим і приємним місцем в яскравій і гучній Валенсії. Це унікальне містечко однозначно варто відвідати, особливо любителям рослин і красивих садів. Ми чудово відпочили тут від вивчення місцевих пам'яток і активного шопінгу. І на останок…
Смачне!
Не можу обійти увагою головну гастрономічну пам'ятка Валенсії - знамениту паелью. Це страва з рису, м'яса або морепродуктів і овочів, яке готується на великій плоскій сковороді.
![38.jpg](https://img.ukr.bio/data/articles/img/11365/38.jpg)
Традиційна валенсійська паелья готується з білого рису, м'яса кролика, курки і равликів, а також овочів і бобів. Цю смакоту можна замовити в будь-якому ресторанчику. Дуже рекомендую спробувати! А ресторанів і кафе в Валенсії море, голодними ви точно не залишитеся.
![41.jpg](https://img.ukr.bio/data/articles/img/11365/41.jpg)
Валенсія - чудове південне місто, самобутнє і яскраве, втім, як і вся Іспанія. Побувавши тут одного разу, ви обов'язково захочете повернутися. Зізнаюся, я цього теж дуже хочу! А мрії обов'язково збуваються, ви це помічали?